FAQ

Czy zabieg usuwania przebarwień IPL pomoże mi w trwałym pozbyciu się piegów?

Przebarwienia są zaburzeniami barwnikowymi, które powstają na skutek nadmiernej produkcji lub nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze. Piegi natomiast należą do zmian barwnikowych, a ich występowanie związane jest z genetycznie uwarunkowanym szybszym tempem syntezy melaniny przez melanocyty. Dlatego też metoda usuwania przebarwień oparta na zastosowaniu urządzenia IPL może nieco rozjaśnić piegi, nie wyeliminuje ich jednak w 100%. Przy skłonności do występowania tego typu problemów, warto unikać słońca, regularnie stosować fotoprotekcję i zachować szczególną ostrożność przy wszelkich terapiach hormonalnych. Mogą one wydatnie przyczyniać się do pogłębiania zmian

Jak przygotować się do zabiegu usuwania przebarwień IPL?

Minimum tydzień przed zabiegiem bezwzględnie należy zrezygnować z przyjmowania beta karotenu i ziół fotouczulających (takich jak: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp). Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest stosowanie kremu z: retinolem (miesiąc przed zabiegiem), witaminą C lub kwasami owocowymi. Zabieg można wykonać jedynie 14 dni po odbytej antybiotykoterapii ogólnej i minimum 6 miesięcy od zakończenia kuracji Tetracykliną lub Roaccutane (leki na trądzik). Przeciwwskazaniem są również przerośnięte pieprzyki, bielactwo, łuszczyca, czy skłonności do bliznowacenia.
Skóra w momencie zabiegu nie może być opalona czy posmarowana samoopalaczem. Z zabiegu mogą również wykluczyć zabiegi chirurgiczne, wykonywane w ciągu 3 ostatnich miesięcy, oraz opryszczka w stanie aktywnym.

Czy zobaczę efekty już po pierwszym zabiegu usuwania przebarwień IPL?

Wszystkie zabiegi z wykorzystaniem IPL należy wykonywać w seriach, ponieważ jednorazowa interwencja nie przyniesie zadowalających rezultatów. Przebarwienia są zaburzeniami barwnikowymi, które powstają na skutek nadmiernej produkcji lub nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze. Mogą być wrodzone lub spowodowane uszkodzeniami fizycznymi, jak poparzenia słoneczne, podrażnienia, urazy, światłoterapia, a także naturalny proces starzenia. Powstają najczęściej na skutek intensywnej ekspozycji na promienie UV i występują w postaci mniejszych bądź bardziej rozległych brązowych plam. Ten defekt jest dość głęboki, dlatego też po pierwszym zabiegu możemy zobaczyć jedynie minimalną poprawę, rozjaśnienie skóry. Nie należy wówczas przerywać serii, pełne efekty są bowiem widoczne zazwyczaj po upływie około dwóch tygodni od zakończenia terapii. Skóra staje się wówczas jednolita, rozjaśniona i bardziej promienna. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność terapii.

Na czym polega zabieg z użyciem IPL na przebarwienia i dla kogo jest polecany?

Intensywnie pulsacyjne światło, w bezpośrednim kontakcie ze skórą, przenika do jej głębszych warstw, docierając do przebarwień (komórek barwnikowych). Przebarwienia są zaburzeniami barwnikowymi, które powstają na skutek nadmiernej produkcji lub nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze. Mogą być wrodzone albo spowodowane uszkodzeniami fizycznymi, jak poparzenia słoneczne, podrażnienia, urazy, światłoterapia, a także naturalny proces starzenia. Powstają najczęściej na skutek intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne i występują w postaci mniejszych bądź bardziej rozległych brązowych plam na skórze.
Aby zlikwidować, przebarwienia należy pozbyć się nagromadzonego w skórze nadmiaru barwnika. W tym przypadku polecamy fototerapię IPL, która precyzyjnie działa na melaninę zlokalizowaną w zmianie barwnikowej. Energia pochodząca z fali emitowanej przez urządzenie doprowadza do błyskawicznego zwiększenia temperatury w obrębie przebarwienia i zniszczenia nagromadzonej melaniny. 
Zabieg ten polecany jest osobom, które borykają się z problemami takimi jak: przebarwienia, ostuda, piegi, plamy  posłoneczne, plamy soczewicowate, przebarwienia polekowe. Czas jednego spotkania, zależnie od partii ciała, waha się od 20 do 30 minut. W zależności od stopnia zaawansowania zmian należy przeprowadzić ok. 10 sesji zabiegowych. Wszystkie procedury są zawsze dobierane indywidualnie. Pojedyncze zabiegi powtarzamy w 2 tygodniowych odstępach. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może zdecydowanie obniżyć skuteczność terapii.

Kontakt

Napisz do nas

DepilBody

Centrum trwałej depilacji i fotoodmładzania

735 85 75 85

514 30 50 98

ul. Jaworowa 3

41-300 Dąbrowa Górnicza