FAQ

Na czym polega zabieg fotoodmładzania E-light?

Specjalnie dobrana wiązka światła IPL stymuluje fibroblasty – komórki skóry odpowiedzialne za tworzenie kolagenu i elastyny. Pod wpływem zwiększenia temperatury w skórze uruchamiane są naturalne procesy regeneracji. Zwiększa się produkcja włókien sprzyjających utrzymaniu młodego wyglądu. W wyniku działania termicznego poprawia się również mikrokrążenie krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Dodatkowy efekt, który otrzymujemy wykonując zabieg fotoodmladzania to redukcja drobnych przebarwień i blizn.

Zabieg fotoodmładzania:

 • spłyca drobne zmarszczki i bruzdy,

 • niweluje pierwsze oznaki starzenia się,

 • ujędrnia, napina i uelastycznia skórę,

 • redukuje worki pod oczami oraz wiotką skórę w okolicy żuchwy i szyi

 • poprawia koloryt co daje w efekcie wyraźne odświeżenie cery,

Czy z zabiegu fotoodmładzania mogą korzystać także mężczyźni?

Fotoodmładzanie redukuje wszystkie objawy starzenia się skóry: drobne zmarszczki, utratę jędrności, przebarwienia, plamy posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka czy zaczerwienienia.

Panowie stanowią coraz liczniejsza grupę korzystającą z zabiegów odmładzających. Dotyczy to także fotoodmładzania IPL.

Specyfika starzenia skóry męskiej jest bardzo zbliżona, jak w przypadku kobiet, dlatego wykonanie zabiegu fotoodmładzania pozwala na osiągnięcie porównywalnych efektów. Skóra mężczyzn jest grubsza, więc istotne jest również ustawienie odpowiednich parametrów urządzenia. Zalecamy też wykonanie serii 10 sesji powtarzanych w odstępie 10-14 dni. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może zdecydowanie obniżyć skuteczność kuracji. Ponadto, przez kilka dni po zabiegu niewskazane jest stosowanie preparatów na bazie alkoholu (np. wody po goleniu).

W jakim wieku można zacząć wykonywanie tego typu zabiegów?

Do przeprowadzenia zabiegu fotoodmładzania predysponuje nie tyle wiek, co stan skóry Pacjenta. Zmarszczki, rozszerzone naczynka, czy przebarwienia powstają często jako efekt nieodpowiedniego trybu życia, diety, palenia papierosów lub na skutek czynników genetycznych. Nawet u Pacjentów w młodym wieku, najczęściej w efekcie intensywnego opalania, można zauważyć objawy starzenia.
Przed decyzją o skorzystaniu z zabiegu fotoodmładzania ważna jest ocena skóry – wykonywana przez doświadczonego kosmetologa. Kuracja będzie wskazana w przypadku osób z widocznymi oznakami starzenia (naczynka, przebarwienia, zmarszczki).

Czy w trakcie trwania serii zabiegów fotoodmładzania mogę korzystać z solarium?

Korzystanie z solarium, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne czy skóra posmarowana samoopalaczem (min. 4-6 tygodni) przed zabiegiem, to przeciwwskazania do wykonania fotoodmładzania IPL. Kuracja ta jest procedurą kosmetyczną, która pozwala na usunięcie trzech najważniejszych oznak starzenia. Należą do nich: rozszerzone naczynka, przebarwienia posłoneczne i starcze oraz zmarszczki. W trakcie zabiegu energia cieplna działa na melaninę skóry (przebarwienia), hemoglobinę (barwnik krwi) oraz wodę (zmarszczki). Zbyt duża zawartość melaniny w skórze (ciemna karnacja, skóra opalona) może powodować nadmiernie wysoką absorpcję światła, a co za tym idzie – wystąpienie poparzenia lub przebarwień przy kolejnym spotkaniu. Przy zabiegach z użyciem IPL korzystanie z solarium spowoduje więc podobny, niekorzystny efekt, jak w przypadku promieni słonecznych. Należy również pamiętać, aby 7 dni przed zaplanowaną kuracją zrezygnować z przyjmowania ziół fotouczulających, takich jak: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania fotoodmładzania IPL?
 • ciąża, karmienie piersią

 • choroby nowotworowe

 • opalenizna (słońce, solarium, samoopalacz)

 • stosowanie kremu z retinolem, wit. C, A, E lub z kwasami owocowymi

 • zażywanie wit. A, E lub beta-karotenu

 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew (Aspiryna, Ferwex, Gripex, heparyna)

 • przyjmowanie antybiotyków

 • przyjmowanie antybiotyków dermatologicznych (Tetracyklina, Roaccutane)

 • przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp)

 • obecność zmian barwnikowych, przerośniętych pieprzyków

 • bielactwo, łuszczyca, skłonność do bliznowacenia

 • epilepsja

 • nieleczone bądź nieunormowane nadciśnienie

 • opryszczka w stanie aktywnym (14 dni od pojawienia się wykwitu)

 • zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze

 • ekstrakcja zęba w ciągu ostatnich 4 tygodni

 • uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową

 • zabiegi złuszczające – 7 dni przed fotoodmładzaniem

 • Botox, kwas hialuronowy, złote nici

 • alkohol – 2 dni przed zabiegiem

 • metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi

 • rozrusznik serca, sztuczne serce, bajpasy, aparat słuchowy, implanty w uszach

Czy prawda, że rozpoczęcie stosowania zabiegów fotoodmładzania oznacza konieczność wykonywania kolejnych serii w przyszłości?

Nie, nie jest prawdą, że zabiegi takie, jak np. fotoodmładzanie, skutkują pogorszeniem się stanu skóry po zakończeniu okresu ich działania. W przypadku terapii oddziałujących na głębsze warstwy skóry warto zachować podejście zdroworozsądkowe. Sam proces starzenia się skóry można spowolnić dzięki regularnej pielęgnacji, nie da się go jednak zatrzymać. Powstawanie zmian na skórze jest więc procesem naturalnym.
Pamiętajmy więc, że przy stosowaniu zabiegów takich jak fotoodmładzanie, liczy się umiar. Nie należy wykonywać więcej zabiegów, niż wskazana przez kosmetologa seria. Ważne jest także, żeby ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących przerw pomiędzy cyklami, aby niepotrzebnie nie „rozleniwić” skóry. Jeżeli zbyt często stymulujemy ją z zewnątrz, istnieje możliwość, że przestanie ona pracować w sposób właściwy.

Jakie są zalecenia po wykonaniu fotoodmładzania IPL?

Bezpośrednio po zabiegu należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi – zakrywając poddane kuracji części ciała oraz używając kremów z filtrem SPF (przez okres minimum miesiąca od momentu zastosowania fotoodmładzania). Na czas rekonwalescencji warto również zrezygnować z mocnego złuszczania skóry. Ponadto, trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry. Przez kilka dni po zabiegu powinno się także zrezygnować z sauny, basenu czy gorących kąpieli.

Jakie są zalecenia po wykonaniu fotoodmładzania IPL?

Bezpośrednio po zabiegu należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi – zakrywając poddane kuracji części ciała oraz używając kremów z filtrem SPF (przez okres minimum miesiąca od momentu zastosowania fotoodmładzania). Na czas rekonwalescencji warto również zrezygnować z mocnego złuszczania skóry. Ponadto, trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry. Przez kilka dni po zabiegu powinno się także zrezygnować z sauny, basenu czy gorących kąpieli.

Kontakt

Napisz do nas

DepilBody

Centrum trwałej depilacji i fotoodmładzania

735 85 75 85

514 30 50 98

ul. Jaworowa 3

41-300 Dąbrowa Górnicza