FAQ

Jakie są przeciwwskazania do wykonania depilacji SHR?
 • Ciąża (cały okres) oraz karmienie piersią
 • Choroby nowotworowe
 • Opryszczka w stanie aktywnym
 • Wszelkiego rodzaju infekcje
 • Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze
 • nowotwory skóry i innych narządów
 • Bielactwo, łuszczyca oraz skłonność do bliznowacenia
 • Cukrzyca – głównie z zaburzeniami odczucia bólu
 • duże, szybko rosnące zmiany barwnikowe (pieprzyki o nieregularnym kształcie lub kolorze mogą oznaczać czerniaka)
 • choroby tkanki łącznej (twardzina, toczeń rumieniowaty układowy, zespół Sjögrena, mieszana choroba tkanki łącznej oraz reumatoidalne zapalenie stawów
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • padaczka (epilepsja)
 • porfirie (grupa chorób polegających na zaburzeniach w syntezie hemu – bardzo ważnego elementu krwi
 • choroby wywoływane przez światło słoneczne (fotodermatozy), do których zaliczamy m.in.: osutki świetlne, pokrzywkę świetlną, wyprysk świetlny, toczeń rumieniowaty, chorobę Dariera
 • nadwrażliwość na światło słoneczne
 • uszkodzenia skóry i wypryski w miejscu przeprowadzania zabiegu
 • metalowe protezy i implanty w miejscu przeprowadzania zabiegu
 • rozrusznik serca

Przeciwwskazania, przy których zabieg może być wykonany pod pewnymi warunkami:

 • występowanie czerniaka w rodzinie
 • skłonność do powstawania naczyniaków i/lub żylaków
 • cukrzyca
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • przyjmowanie leków hormonalnych (doustne środki antykoncepcyjne i hormonalne
 • aktywne infekcje
 • wiek poniżej 18 roku życia –możliwy jest zabieg dla osób w wieku 13-16 lat z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna
 • intensywna lub opalenizna
 • inwazyjne zabiegi kosmetyczne, np. peelingi chemiczne, mikrodermabrazja
 • depilacja woskiem przeprowadzana w miejscu wykonywania zabiegu
 • przyjmowanie substancji fotouczulających
Dlaczego ważne jest zachowanie 3-4 tygodniowego odstępu między kolejnymi zabiegami depilacji urządzeniem SHR?

Zabiegi należy powtarzać w odstępach co 3-4 tygodnie, ponieważ urządzenie SHR działa na włosy w fazie aktywnego wzrostu (anagen). W tym czasie nowy włos powoli „kiełkuje” z mieszka, a następnie zwiększa swą długość przez podział komórek u podstawy. Faza ta trwa ok. 3-4 tygodnie na ciele. Kolejny etap to katagen, czyli tzw. faza przejściowa. Dojrzały włos uwalniany jest z brodawki i przesuwa się ku górze. Jest więc gotowy do wypadnięcia. Ostatnia faza to telogen, czyli tzw. faza spoczynku (trwa około 2-3 miesiące). Włos wypychany jest ku górze, po czym wypada. Po telogenie następuje ponownie anagen i cały cykl rozpoczyna się na nowo. Dwie ostatnie fazy wzrostowe włosa są niewrażliwe na działanie lasera, ponieważ nie zaabsorbują odpowiedniej dawki światła i zachowają zdolność do regeneracji i dalszego wzrostu. W tym czasie odrastają pierwsze włoski, które nie zareagowały podczas pierwszego zabiegu. Zabiegi są uzależnione od fazy wzrostu włosa. Należy pamiętać o zalecanych odstępach czasowych, ponieważ nadmierne wydłużanie przerw między zabiegami może znacznie opóźnić ostateczny efekt trwałej redukcji owłosienia.

Czy pomiędzy kolejnymi zabiegami przy użyciu urządzenia SHR mogę się depilować tradycyjnymi metodami?

W czasie trwania całej serii dozwolone jest jedynie korzystanie z jednorazowej maszynki lub przycinanie włosów, na przykład przy użyciu trymera. Przynajmniej na miesiąc przed planowanym zabiegiem trzeba zrezygnować z depilatora, wosku oraz pęsety. Wyrywając włosy, usuwamy także cebulkę. To z kolei osłabia oczekiwany efekt depilacji laserowej, włos bowiem nie zdąży odrosnąć do pożądanej długości.

W czasie trwania serii usuwania owłosienia zalecamy, aby włosy golić tak rzadko, jak to tylko możliwe. Częste usuwanie może je dodatkowo wzmacniać, a co za tym idzie, wpływać negatywnie na efekt końcowy depilacji laserowej. Tak więc tradycyjne metody stosowane pomiędzy zabiegami finalnie mogą okazać się niekorzystne, również pod względem finansowym. Dla uzyskania oczekiwanego efektu, niezbędna będzie bowiem większa liczba spotkań w gabinecie kosmetycznym.

Czy podczas jednego zabiegu depilacji metodą SHR można wydepilować więcej, niż jedną partię ciała?

Istnieje możliwość depilowania kilku partii ciała podczas jednej wizyty. Teoretycznie możemy w ten sposób pozbyć się zbędnego owłosienia z tylu obszarów, z ilu potrzebujemy. Niestety, będzie się to wiązało z coraz intensywniejszymi odczuciami, ponieważ wraz z upływem czasu, nasz próg wytrzymałości bólowej może stopniowo się zmniejszać. Depilacja przy pomocy metody IPL jest uznawana za jedną z tych metod, które generują najmniejszy dyskomfort. Nie można go jednak całkowicie wykluczyć. Brak odczuć tzw. igiełek ciepła mógłby oznaczać, że zabieg jest wykonywany zbyt delikatnie, a co za tym idzie – mało efektywnie. Bolesność depilacji IPL zależy od indywidualnych odczuć osoby, która jest jej poddawana zabiegowi. Oczywiście, w miarę możliwości, kosmetolog wykonujący epilację będzie robił przerwy, aby głowica uległa schłodzeniu. Do zmniejszenia temperatury urządzenia będzie się też przyczyniał zimny żel nakładany na skórę przed zabiegiem.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że usunięcie owłosienia z całego ciała (łydki, uda, pachy, bikini, przedramiona, ramiona, dłonie, broda, górna warga, baczki, lędźwie, linia biała, brzuch, stopy, pośladki, szpara pośladkowa) trwa średnio około 120 minut.

Mam problem z wrastającymi włosami. Czy metoda depilacji SHR jest dla mnie?

Tak, metoda depilacji SHR jest wskazana również dla osób dotkniętych problemem wrastających włosów. Jeśli oprócz tej dolegliwości zauważamy także skłonność do tworzenia się stanów zapalnych – grudek i krostek, a w konsekwencji do powstawania przebarwień, a nawet blizn – warto zdecydować się na zabiegi depilacji urządzeniem SHR. Poza usunięciem niepożądanych włosów, wiązka światła laserowego zadziała korzystnie na samą skórę. Po serii spotkań stanie się ona gładka, bez żadnych podrażnień i stanów zapalnych. Całkowite zlikwidowanie nieprawidłowo rosnących włosów dodatkowo wpłynie na poprawę stanu skóry.

W przypadku opisanego wyżej problemu, niezwykle istotna jest odpowiednia pielęgnacja. Należy systematycznie peelingować i nawilżać ciało. Spowoduje to usunięcie zrogowaciałego naskórka i zmiękczenie skóry. Dzięki temu wyrastające włosy będą mogły łatwiej wydostać się na powierzchnię. Pamiętajmy także, że do powstawania problemu przyczynia się niejednokrotnie depilacja w warunkach domowych. Warto więc oddać się w ręce specjalistów, aby trwale pozbyć się wrastających włosów i towarzyszących temu zjawisku stanów zapalnych.

Czy z zabiegu depilacji SHR mogą korzystać także mężczyźni?

Depilacja metodą SHR jest przeznaczona także dla mężczyzn. Co więcej, liczba Panów decydujących się na takie zabiegi, czy to ze względów estetycznych, czy też higienicznych, stale rośnie.

Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów, włos powinien być w fazie wzrostu (anagen), o długości 2-3 milimetrów. Podobnie jak w przypadku Pań, najlepsze efekty uzyskamy przy ciemnych włosach i jasnej skórze. Urządzenie zadziała słabiej u Panów z bardzo jasną bądź ciemną karnacją. Ponieważ często męskie owłosienie jest grubsze, mocniejsze, twardsze i ciemniejsze, niż damskie, zabiegi te przyniosą pożądany efekt. Jednak struktura włosów i ich kolor wpływają także na odczuwalną bolesność (granica dyskomfortu Klienta). Ta forma depilacji cieszy się szczególnym powodzeniem wśród sportowców, czy osób z nadmiernym owłosieniem w danej okolicy (np. na plecach). Warto jednak przemyśleć kwestię depilacji twarzy – włosy w trakcie trwania serii będą bowiem pojawiały się w sposób nierównomierny, co dla niektórych Panów może być nieakceptowalne i nieestetyczne.

Czy każdą część ciała można poddać depilacji SHR IN Motion?

Zabiegi fotodepilacji SHE In Motion, które wykonujemy w salonie DepilBody można wykonać na wszystkich częściach ciała i na 5 fototypach skóry. Wyjątkiem są okolice brwi, oczu, skóry głowy, w przypadku mężczyzn depilacja jąder oraz 6 fototyp skóry.

 

PAMIETĘTAJ, ŻE ZABIEG FOTODPEILACJI SHR  MOŻESZ WYKONYWAĆ PRZEZ CAŁY ROK !

Czy mogę wykonać zabieg depilacji SHR w miejscu, w którym mam tatuaż?

Miejsca, w którym znajduje się tatuaż, nie należy poddawać depilacji urządzeniem SHR. Barwnik zawarty w tatuażu zbyt mocno absorbuje światło i ulega spaleniu. Może to skutkować poparzeniem ciała. Oprócz wysokiego prawdopodobieństwa niekorzystnej reakcji skóry, istnieje także ryzyko odbarwienia samego tatuażu.

Czy mogę zgolić włosy przed zabiegiem depilacji laserowej SHR?

Długość włosów podczas wykonywania fotodepilacji SHR ma ogromne znaczenie dla efektywności całej kuracji. Powinny one mieć 1-2 milimetry podczas wizyty w gabinecie. Znając specyfikę wzrostu własnych włosów, należy je więc zgolić odpowiednio wcześniej. Szybkość odrastania jest kwestią indywidualną, ale średnio przyjmuje się, że dla uzyskania satysfakcjonującej długości, włosy należy zgolić 3 dni przed zabiegiem. W przypadku, gdy są krótsze, światło urządzenia będzie wnikało w nie w mniejszym stopniu i rozpraszało się po skórze. Proces jest wówczas niepełny, gdyż zachodzi jedynie w mieszku włosowym, zamiast w mieszku i łodydze włosa. Skutek jest taki, że emitowana energia zostaje utracona, a efektywność samego zabiegu – niewielka. Należy również pamiętać, aby przynajmniej na miesiąc przed wizytą w gabinecie zrezygnować z używania depilatora, wosku, czy też pęsety. W trakcie trwania całej serii nie wolno korzystać z wyżej wymienionych metod. Włosy należy wówczas golić lub przycinać.

Czy ufarbowanie włosów henną przyniesie lepszy efekt depilacji SHR?

SHR In Motion emituje wiązkę promieni świetlnych, które są rozproszone i mają zróżnicowaną długość, dzięki czemu mogą docierać na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo. Proces usuwania owłosienia zachodzi w mieszku włosowym i łodydze włosa. Dzieje się to za sprawą naturalnego barwnika w nich zawartego – melaniny. Z kolei melanina to pigment, który występuje głównie w skórze, we włosach, a także w naczyniówce. Od liczby i rodzaju cząsteczek melaniny w cebulce włosa zależy jego kolor. U  osób z jasnymi włosami, (np. blond czy siwymi) zawartość tego składnika jest niska. Ufarbowanie włosów henną nie będzie zatem miało najmniejszego wpływu na zwiększenie zawartości melaniny. Efekt więc nie zostanie wzmocniony na depilowanej partii ciała.

Czy zabieg depilacji laserowej IPL jest bolesny?

Depilacja przy pomocy metody IPL jest uznawana za jedną z tych metod, które generują najmniejszy dyskomfort. Nie można go jednak całkowicie wykluczyć. Brak odczuć tzw. igiełek ciepła mógłby oznaczać, że zabieg jest wykonywany zbyt delikatnie, a co za tym idzie – mało efektywnie. Bolesność depilacji SHR zależy też od indywidualnych odczuć osoby, która jest jej poddawana. Czynników, które mają na to wpływ, jest wiele: od wrażliwości Klienta, czyli progu bólu, po lokalizację owłosienia, gęstość, czy grubość włosów.

W momencie „strzału” lasera odczuwamy intensywne uczucie ciepła. Niektóre partie (bikini, pachy) możemy odbierać intensywniej, ze względu na wrażliwość tych miejsc. Ewentualne nieprzyjemne wrażenia zmniejsza się wprawdzie poprzez obniżenie parametrów urządzenia, jednak może się to też wiązać ze słabszym efektem końcowym (zostanie bowiem uszkodzonych mniej włosów), co z kolei oznacza konieczność większej liczby powtórzeń, niż przewiduje seria.

Aby zmniejszyć dyskomfort u osób korzystających z depilacji, głowica urządzenia SHR została wyposażona w funkcję chłodzenia, a przed wykonaniem zabiegu nakłada się na skórę żel chłodzący oraz zabezpieczający skórę przed oparzeniem. Co więcej, jeśli na jednym spotkaniu depiluje się kilka obszarów ciała, ryzyko zwiększonego dyskomfortu także wzrasta. W momencie, gdy uczucie ciepła jest zbyt intensywne i staje się bardzo uciążliwe, osoba wykonująca zabieg może zrobić krótką przerwę, aby Klient odpoczął, a głowica schłodziła się. Gdyby jednak pojawił się ból w trakcie depilacji, należy to jak najszybciej zasygnalizować (dla uniknięcia ewentualnych powikłań).

Czy miesiączka jest przeciwwskazaniem do wykonania depilacji SHR?

Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do wykonania depilacji SHR. Jedyny wyjątek stanowi usuwanie owłosienia w okolicach bikini. Tutaj, przede wszystkim ze względów higienicznych, nie wykonujemy tego zabiegu i polecamy przełożenie go na inny termin.

Czy okres karmienia piersią jest przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej?

Karmienie piersią, a w szczególności pierwsze 3 miesiące okresu laktacji, to jedno z głównych przeciwwskazań do depilacji laserowej. W tym czasie zmienia się gospodarka hormonalna w całym organizmie. Dlatego też odradza się wykonywania zabiegów laserowych. Skóra jest wtedy bardziej wrażliwa i istnieje ryzyko wystąpienia przebarwień czy bliznowaceń.

Czy fotodepilacja SHR jest skuteczną trwałą metodą depilacji?

Fotodepilacja SHR IN Motion jest najskuteczniejszą metodą redukcji owłosienia, która u większości osób, które z niej korzystają daje trwały rezultat. Jedynym warunkiem jest przestrzeganie indywidualnie dobranego harmonogramu zabiegów.

Wszystkie dostępne metody depilacji, np. depilacja laserowa czy depilacja woskiem- nie gwarantują 100 % efektu utrzymującego się cały czas. Wynika to z faktu, że nasz organizm posiada ogromne możliwości regeneracyjne i poddawany jest  na działanie różnych czynników wewnętrznych jak i zewnętrznych ( leki, hormony).

Od jakiego wieku można bezpiecznie usuwać owłosienie przy pomocy metody SHR?

Teoretycznie zabiegi usuwania owłosienia metodą SHRmożna wykonywać w każdym wieku. Jednak u młodych osób jest to nieuzasadnione, ponieważ stan włosów i ich ilość podlegają ciągłym zmianom. Włosy mogą stawać się coraz grubsze, przybierać ciemniejszy kolor, pojawiać się w większej ilości. Co więcej, w momencie, kiedy zaczynamy wchodzić w okres dojrzewania, gospodarka hormonalna w naszym organizmie przez cały ten czas ulega dynamicznym zmianom. Warto więc poczekać, aż ten stan minie, a poziom hormonów unormuje się. Ponadto, co nie pozostaje bez znaczenia w przypadku zabiegów kosmetycznych, odczucia, które wiążą się z depilacją, nie należą wówczas (tzn. w okresie dojrzewania) do najprzyjemniejszych. Próg odczuwania bólu u osób młodszych jest najczęściej o wiele niższy, niż w przypadku dorosłych Klientów. W praktyce oznacza to, że młodzież bardziej intensywnie odbiera ten sam bodziec czuciowy. To, co dla Klienta pełnoletniego wiąże się jedynie z uczuciem dyskomfortu, młodszy człowiek może odczuwać jako uciążliwy ból.

Mam dużo pieprzyków, z których wyrastają włosy. Czy mogę je usunąć za pomocą fotodepilacji urządzeniem SHR?

Brązowy pieprzyk, czyli znamię barwnikowe, nie powinno być drażnione żadnym rodzajem światła. Jest to uwarunkowane względami medycznymi. Tego typu defektów skórnych nie należy nadmiernie eksponować – zarówno na działanie promieni słonecznych, jak i promieni emitowanych przez głowicę urządzenia w gabinecie kosmetycznym. Brązowych pieprzyków nie wolno też podrażniać w żaden inny sposób. Wysoce niewskazane jest ciągłe wyrywanie włosów, które z niego wyrastają. Aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa (które zawsze jest priorytetem podczas każdego zabiegu kosmetycznego) i nie narażać się na ewentualne konsekwencje zdrowotne, włosy na takich zmianach skórnych powinny być wyłącznie podcinane, a nie wyrywane, czy też podrażniane laserem. W sytuacji, gdy posiadanie pieprzyka jest dla nas bardzo niekomfortowe i uciążliwe lub wystające z niego włosy są z naszego punktu widzenia nieestetyczne, należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, który może wydać zalecenia w celu chirurgicznego usunięcia całego brązowego pieprzyka.

Czy osoba niepełnoletnia powinna mieć zezwolenie od rodzica na wykonanie zabiegu depilacji SHR?

Osoba niepełnoletnia, która chce wykonać depilację SHR, powinna pojawiać się w gabinecie z dorosłym opiekunem. Rodzic bądź opiekun prawny otrzymuje informacje dotyczące przebiegu zabiegów, zapoznaje się ze wszystkimi przeciwwskazaniami, a następnie podpisuje zgodę. Dopiero spełnienie wszystkich tych warunków powoduje, że depilacja może się odbyć.

 

Jak określi fototyp skóry?

Najlepszym porównaniem  będzie analiza poniższej tabeli, która pokazuje zależność koloru skóry a reakcją na światło słoneczne. Analizując parametry, możemy określić, jaki jest fototyp skóry i bezpiecznie  oraz efektywnie dobrać takie parametry zabiegu aby były idealne dla każdego klienta.

 

Fototyp skóry według Fitzpatrika

 

 

 

Jestem w ciąży. Czy mogę wykonać depilację SHR na okolicach nóg lub pach?

Ciąża jest jednym z podstawowych przeciwwskazań do depilacji urządzeniem SHR. Ze względu na fakt, że na kobietach spodziewających się dziecka nie wykonuje się testów żadnej aparatury, zagrożenie płodu w wyniku przeprowadzenia takiego zabiegu jest domniemane. Przyjmuje się jednak zasadę niewykonywania depilacji na żadnej partii, nawet odległej od brzucha. Niekorzystne zmiany mogą dotyczyć nie tylko dziecka, ale także samej Klientki. W czasie ciąży mają miejsce gwałtowne wahania hormonalne, które powodują nieprzewidywalne reakcje organizmu. Ponadto, skóra kobiet spodziewających się dziecka staje się niezwykle wrażliwa i bardziej podatna na powstawanie przebarwień. Trudno byłoby także leczyć ewentualne powikłania po zabiegu (np. poparzenia), ze względu na skład preparatów stosowanych w przypadku ich zaistnienia.

Naczelną zasadą obowiązującą przy procedurach pielęgnacyjnych, które mogą wykonywać kobiety w ciąży, jest unikanie wszelkich zabiegów aparaturowych. Zaliczają się do nich: peeling kawitacyjny, fale radiowe, czy też kawitacja ultradźwiękowa (ze względu na wytworzenie się wokół urządzeń pola elektromagnetycznego). Dla bezpieczeństwa własnego i dziecka, decyzję o depilacji przy użyciu światła zaleca się odłożyć do czasu zakończenia okresu karmienia piersią.

Czy odcień skóry lub kolor włosów ma znaczenie przy zabiegu fotodepilacji SHR

W gabinecie DepilBody staramy się, aby każda terapia była jak najbardziej skuteczna i indywidualnie dobrana. Podczas zabiegu światło wychwytuje melaninę (barwnik), który znajduje się we włosie i po nim dociera do cebulki, aby ja skutecznie zniszczyć i w końcowym efekcie zredukować owłosienie. Najważniejszą zaleta nowej metody SHR In Motion jest możliwość depilacji jasnych włosów oraz wykonywanie jej przy ciemnej karnacji.

Dlatego odcień skóry ani kolor Twojego włosa nie wpłynie negatywnie na końcowy efekt.

 

Czy cała seria depilacji SHR wystarczy mi na zawsze, czy muszę robić zabiegi przypominające?

 Żadna z metod depilacji nie daje 100% gwarancji pozbycia się na stałe niechcianego owłosienia. W przypadku urządzenia SHR po zakończeniu całej serii, raz na jakiś czas (średnio co pół roku do roku) należy wykonać zabieg przypominający. Przeciwdziała to ewentualnemu pojawieniu się nowych włosów. Odrastanie nie jest zjawiskiem częstym, jego podłoże jest jednak złożone i zależy od wielu czynników. Ważne w tym kontekście są uwarunkowania genetyczne. Istotną rolę pełni też przyjmowanie suplementów powodujących porost włosów, terapia hormonalna (rozpoczęta lub zakończona po odbytej serii depilacji SHR).

Poza czynnikami sprzyjającymi pojawianiu się owłosienia, istotne jest przestrzeganie zaleconych odstępów pomiędzy kolejnymi spotkaniami. Znaczne skracanie lub wydłużanie czasu między zabiegami może dać gorsze, niż spodziewane, efekty. Ponadto, podczas depilacji włosy powinny mieć długość około 1-2 milimetry. Dzięki temu technologia SHR zadziała efektywnie i szybciej pozbędziemy się niechcianego owłosienia.

Jaka jest różnica między fotodepilacją a depilacją laserową?

Zarówno metoda fotodepilacji jak i depilacji laserowej działają na podobnej technologii. Różnica polega na tym, że:

– fotodepilacja stosowane jest na większym obszarze zabiegowym, a podczas zabiegu emituje fale o różnych długościach i w różnych kierunkach, a

– depilacja laserowa stosowana jest punktowo falami o jednej długości.

W praktyce może to oznaczać, że fotodepilacja usuwa włosy rosnące na różnych głębokościach i u osób z różną karnacją. Zabiegi fotodepilacji są bezbolesne, szybsze i znacznie tańsze niż depilacja laserowa.

Kontakt

Napisz do nas

DepilBody

Centrum trwałej depilacji i fotoodmładzania

735 85 75 85

514 30 50 98

ul. Jaworowa 3

41-300 Dąbrowa Górnicza